Bireysel ve kurumsal organizasyonlara liderlik yaparak, organizasyonların kusursuz ve beklentilerin üzerinde gerçekleştirilmesini sağlamak için çalışan bir 'organizasyon danışmanlık' firmasıyız.

Bu anlamda pek çok özel mekanda kusursuz organizasyonlara imza atan genç, dinamik, yaratıcı, deneyimli ekibimizle hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yaratıcılığımızı eklediğimiz ve sadece kişiye özel hazırlanan butik tasarımlarımızla tüm mekanları yeni renklerle boyuyoruz.

Ve işimizi çok seviyoruz

10 Haziran 2011 Cuma

Düğün Danışmanınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

            Eskiden düğün organizasyonu yaptırmak ve düğünü planlayan birinin olması ünlü ve zenginlere özel bir şeydi. Artık günümüzde yoğun hayat temposunun içinde sizin yerinize detayları düşünecek birinin olması hiç de lüks değil. Hatta profesyonel bir düğün danışmanınızın olması, tecrübesizlikten dolayı yapabileceğiniz gereksiz harcamaları engelleyecek,  daha az bütçe ile daha iyi bir düğün yapmanızı sağlayacaktır. İyi bir düğün danışmanı düğününüzü planlarken ve düğün gününüzde sizi rahatlatacak ve kendi başınıza yapmaya çalışacağınız düğününüze göre büyük farklar yaratacaktır. Hatırlamalısınız ki Sahne 360 ekibi düğününüzün hazırlık aşamasında ve düğün gününüzde her zaman yanıbaşınızda olarak her anın keyfini sürmenizi sağlar. Bu metinde size bir düğün danışmanının taşıması gereken önemli özelliklerinden söz edeceğiz.
1.          Nasıl bir düğün yapmayı hayal ediyorsunuz?
Öncelikle düğününüz ile ilgili daha önceden hayal ettiğiniz bir konsept var mı onu göz önünde bulundurmalısınız. Düğününüzde konuklarınıza bir sahne şovu mu sunmak istiyorsunuz yoksa sade ama şık bir davet mi? Kararınızı verdiğinizde bunu uygulayabilecek deneyimi, tarzı ve çalışma şekli olan bir düğün danışmanı seçmelisiniz.
2.    Öneri ve Referanslar isteyin.
Düğün danışmanınızla görüşürken ondan referanslar isteyin.  Daha önce planladığı düğünlerden görseller, fotoğraflar ve video kayıtları görmek isteyin. Önerilerini dinleyin. Sizin belirlediğiniz tarzda düğünler yapmış mı, düğününüzü planlayabilecek yetiye sahip mi ve en önemlisi düğün günü gece sonuna kadar yanınızda olarak organizasyonunuzu takip edecek mi?
3.    Düğün danışmanları size yardımcı olmalıdır.
Düğün danışmanınız ne sizi tedirgin etmeli ne de kendi isteklerini size empoze etmelidir. İlk görüşmenizde sizin fikirleriniz ve istekleriniz ile ilgili sorular sormalıdır. İyi bir düğün danışmanı öncelikle sizi dinlemeyi bilmeli, isteklerinizi anlamalı, sizi sakinleştirmeli, ve stersinizi azaltmalıdır.
4.    Bir düğün danışmanınızın olması nasıl daha aza harcama yapmanızı sağlar?
Herhangi bir mağazanın, restaurantın ya da kuaförün devamlı müşterisi olmak size her zaman avantajlar kazandırır. Öncelikle özel ilgi olmak üzere, özel indirim ve ikramlardan faydalanırsınız. Ne var ki düğününüzde ihtiyacınız olacak fotoğrafçı, dekorasyon malzemesi, ses düzeni, orkestra gibi tedarikçilerin sürekli müşterisi değilsiniz. Ama düğün danışmanınız öyle... işte bu düğün düğün harcamalarınızı kısıtlamanızı sağlayacak etkenlerden biri. Düğün danışmanınız bu tedarikçilerle sürekli çalıştığı için daha uygun fiyatlara daha çok hizmet almak için sizin adınıza pazarlık edebilir. Onlarla anlaşma yaparken, sizin atlayabileceğiniz pek çok detayı, danışmanınız göz önünde bulundurur.
5.    Düğün danışmanınız size alternatifli öneriler sunabilmelidir.
Dikkat emeniz gereken önemli şeylerden birisi düğün danışmanınızın tedarikçilerle olan iletişimi ve bu konudaki uzmanlığıdır. Size mekan, menü, müzik gibi konularda farklı öneriler sunabilmelidir. Bu önerileri sizin talepleriniz ve bütçeniz doğrultusunda daraltarak size en uygun olanına yönlendirmelidir. Çalışmaya karar verdiğiniz ekiplerin daha önce de başka düğünlerde birlikte çalışmış olması düğün organizasyonunuzun sorunsuz olabilmesi için önemlidir.
6.    Acil durum planları ile ilgili bilgi alın.
Bir düğün danışmanına ihtiyaç duyacağınız önemli anlardan biri beklenmedik sorunların yaşandığı anlardır. Siz hayatınızın en önemli gününde gelin ya da damat olurken, sorunlarla boğuşmamalısınız.  Danışmanınıza beklenmedik durumlar karşısında, alternatif çözüm önerileri neler olabilir diye mutlaka sorun. Sözgelimi düğününüz açık alanda ise ve yağmur yağmaya başlarsa ya da düğününüz için hazırlanan pastanız mutfaktaki sakar bir komi yüzünden yanlışlıkla yere düşer ve dağılırsa... Bu gibi durumlarla daha önce karşılaşmış mı, karşılaştıysa nasıl çözümler üretmiş sorun.
7.    Düğün danışmanınız düğün bitene kadar yanınızda olacak mı?
İnanması zor ama düğününüzün sonuna kadar yanınızda olan danışmanınız, düğün düğün bittikten sonra da çalışmaya devam eder. Konuklarınız gittikten sonra düğün alanına dönüp bakıldığında tam bir karmaşa ve dağınıklık görülür. İşte bu alanın toplanıp temizlenmesi ve teslim alındığı gibi teslim edilmesiyle de düğün danışmanınız ilgilenmelidir.

           

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Destination Weddings

Destination Weddings
We love planning destination weddings in Izmir or any other destination in Turkey. At each destination wedding we get the chance to meet new cultures, new traditions. We also help you plan your guests accommodations and plan a touristic tour program for your guests. Please do not hesitate to call or email us anytime.
Sahne 360 is the premier event planning company in Turkey. Headquarted in Izmir, Sahne 360's boutique-like approach has caught the attention of many domestic and international clients.

We are commited to understanding the clients personal vission and using it to create the ultimate dream event. Our planners can assist you with all types of events from small & intimate to large & lavish corporate functions to non-profit fundraisers to milestone celebrations such as weddings, company anniversaries, grand openings, performance shows, and birthday parties.

We belive that designing an event is a personal artistic production. In order to achieve a full 360 degree view, emphasis is put on the details, decor, color scheme, and ambiance to create an enchanting memory that will inspire all guests. We help clients save time, stress, and money by applying knowladge and resources to help you create everything you have envissioned for the perfect eventful day.